Piesza pielgrzymka wokół Polski , która wyruszy 13 maja będzie modlitewnym przygotowaniem do 7 października - dnia w którym kilka milionów Polaków w żywym łańcuchu ustawionym wzdłuż granic Polski połączy się w modlitwie różańcowej

Z różańcem w ręku chcemy w pieszej pielgrzymce przejść szlakiem, na którym 7-go pażdziernika stanie żywy łańcuch kilku milionów osób połączonych jedną modlitwą.

Ogólnopolską modlitwę w dniu 7 października przygotowują organizatorzy Wielkiej Pokuty, która na Jasnej Górze zgromadziła 15 października 2016 roku ponad 100 tysięcy osób.

Nasza piesza pielgrzymka dookoła Polski jest przygotowaniem do tego wydarzenia, które odbędzie się pod hasłem RÓŻANIEC DO GRANIC i będzie upamiętnieniem setnej rocznicy Objawień Fatimskich.

Licząc, że każdego dnia pielgrzymka pokonywać będzie odcinek 25 km - mamy dokładnie 20 tygodni żeby przemierzyć całą trasę 3500 km wzdłuż granic naszego kraju.

Każdy z dwudziestu 7-dniowych odcinków liczących po ok. 175 km pokona inna, 3-osobowa grupa pielgrzymów, prowadzona przez jednego z doświadczonych Pielgrzymów Bożego Miłosierdzia - członka pielgrzymującej wspólnoty, która "modli się nogami" pielgrzymując pieszo po świecie od 2011 roku.

Zaczniemy wędrówkę 13 maja, w dniu setnej rocznicy objawień fatimskich, w Sanktuarium Matki Bożej Nadodrzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach nad Odrą i zakończymy po 140 dniach na początku października zamykając pierścień wokół Polski w tym samym maryjnym sanktuarium na terenie Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej.

Będziemy szli przez kolejne miesiące objawień fatimskich wzdłuż granic: z Niemcami, z Czechami, ze Słowacją, z Ukrainą, z Białorusią i wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego.

Pielgrzymi będą nieść ze sobą ikonę Matki Boskiej Częstochowskiej, która okrąży wraz z nimi Polskę przypominając o fatimskim wezwaniu Matki Bożej do modlitwy różańcowej, do pokuty i nawrócenia.Komentarze

 1. slyszalam o waszej ,,akcji" rozancowej i ze nie macie jeszcze wybranego oblicza Matki Bozej , proponuje obraz Matki Bozej Dobrej Rady - sam Tytul Maryji wskazuje dlaczego. Pozdrawiam z Chicago i do zobaczenia w Polsce, bede wtedy z Wami bo wykupilam bilet od 21 wrzesnia do 8 pazdziernika- czy to ,,zbieg okolicznosci "tak bo jestem Polska Chrzescijanka i Duch Swiety to zrobil, choc nie wiedzialal o Was wtedy :))).
  Pozdrawiam, Anna Olczyk- chrzescijAnka

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna inicjatywa! My z 4 małych dzieci też chcemy stawić się na granicy 7 pazdziernika.Niech Wam Bóg błogosławi! Ave Maria!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 3. mieszkam na pomorzu środkowym, więc pierwsza myśl: jade, ale gdzie? Kołbaskowo??? , druga myśl: przecież mieszkam nad samym morzem, pół kilometra od plaży!!! czyli na granicy!!! :)))) Będę <3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mieszkam przy granicy ze slowacja czerwonym klasztorem chcialaby wziasc udzial w tym zzywym rozancu

   Usuń
 4. Jesteście niesamowici bo Duch Boży w Was mieszka.....oczywiście 7 go będę. A gdzie jesteście teraz?

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 6. mieszkam niedaleko Rzeszowa (ale diec. przemyska) i chętnie wezmę udział ! ale gdzie się udać? będzie ktoś na poszczególne odcinki zbierał chętnych? już bym się zgłosiła :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Witam! My też całą rodzinką chcemy udać się na granicę odmówić różaniec ale właśnie nie wiem w które miejsce?
  Gdzie znaleźć taką informację?

  olaole.wwy@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 8. W planach przyjazd większą grupą od południa, najbliżej gdzieś między Chałupkami a Marklowicami, wierzę, że się uda. Rozsyłamy gdzie się da. Pozdrowienia dla Organizatorów, niech Bóg zsyła wiele łask.

  OdpowiedzUsuń
 9. a kiedy mam się dołączyć i gdzie ? Jestem z okolic Chojny , Trzcińska Zdr

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz